parseta.pl

29 wrzesień 2016, 08:39 (wiek: 2 lat)

W dniach 24-25 września Parsęta gościła pokaźne grono wędkarzy specjalizujących się w łowieniu ryb szlachetnych. Klub Wędkarstwa Sportowego „Salmo” z Kołobrzegu, zorganizował zawody wędkarskie „Salmo Parsęty 2016” – była to już ich 20 edycja, czego serdecznie gratulujemy.  Na starcie stanęło niemal 150 zawodników ze wszystkich stron naszego kraju, choć nie brakowało także wędkarzy zza granicy.  Miejscem zbiórki, a także bazą zmagań, był parking przy moście drogowym, na trasie Ząbrowo-Pustary. Sędzią głównym był Henryk Terczyński.

Niestety, Królowa tym razem okazała się bardzo kapryśna. Zamiana pogody, brak w ostatnim czasie mocnych wiatrów, a także poziom wody, nie zapowiadały rewelacyjnych wyników, choć to wędkarzom w doskonałej zabawie nie przeszkadzało. W pierwszym dniu nie udało się złowić żadnej punktowanej ryby. Trocie i łososie ignorowały cały arsenał przynęt im serwowanych. Były kontakty, krótkie hole zakończone porażką, złowiono wiele szczupaków (największy miał 80cm), trociowego woblera zaatakował 31 cm lipień, ale jak widać, Parsęta nie chciała dzielić się swoimi skarbami.

Od niedzielnego poranka wędkarze ponownie rozpoczęli rywalizacją próbując skusić do żerowania rybę gwarantującą podium. Niestety, a może i stety,  sztuka ta udała się tylko jednej osobie. Szczęśliwcem okazał się Ryszard Kołodziej z Koszalina, którego troć mierzyła 54 cm. Cóż, tym razem było dosłownie jak w przysłowiu -  zwycięzca bierze wszystko. Dzięki dużej ilości sponsorów, o którą zadbali organizatorzy, nagrodom nie było końca. Pan Ryszard  dobitnie przekonał się  o tym, jak „ciężka” może być wygrana.

Oczywiście KWS Salmo, poza nagrodami za zwycięstwo, przygotował szereg niespodzianek. Najmilszą jednak, było podziękowanie wszystkim założycielom KWS Salmo. Gdyby nie ich pomysł 20 lat temu, być może teraz nie mielibyśmy okazji do spotykania się na brzegami Królowej w takich okolicznościach, i z tak znamienitymi wędkarzami.

Uroczystość zakończania „Salmo Parsęty 2016” swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości, miedzy innymi  nowi właściciele obwodu: Przewodniczący ZMIGDP -  Waldemar Miśko, oraz Prezydent Kołobrzegu - Janusz Gromek, którzy aktywnie uczestniczyli w ceremonii dekoracji.

„Salmo Parsęty 2016” było jednocześnie zwieńczeniem tegorocznego Turnieju 4 Rzek. W tej rywalizacji, klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

1.       JEZIERSKI MIKOŁAJ        TPRIiG

2.       RUSIECKI ROBERT         Bytów

3.       KOŁODZIEJ RYSZARD     Koszalin

4.       BOGUSZ JAROSŁAW      Nowielice

5.       DOLIŃSKI BOGUSŁAW  Traper

6.       BUDNIAK MARCIN         TPRIiG

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Organizatorom dziękujemy za perfekcyjne przygotowanie tak dużych zwodów. Wędkarzom, życzymy wielu sukcesów i dużej ilości ryb. Wszystkim sponsorom dziękujemy za wsparcie i oczywiście prosimy o więcej. Ze swojej strony deklarujemy kompleksowe działania, zmierzające do tego aby Królowa była nią tylko z nazwy, ale przede wszystkim za sprawą tego co w niej pływa